Wycinka oraz pielęgnacja drzew

1. Wycinka całych drzew

01

Wycinka drzew przy użyciu podnośnika

070

Sekcyjna wycinka drzew przy pomocy technik alpinistycznych
Sekcyjne (po kawałku) usuwanie drzew metoda alpinistyczną – polega na stopniowym usuwaniu gałęzi a następnie od góry usuwanie pnia. W skrajnych, trudnych przypadkach (cmentarze, drzewa rosnące nad szklarniami, zabytkami itp.) dodatkowo każda gałąź, konar jest przywiązywana liną do drzewa i powoli pod pełną kontrolą jest spuszczana do ziemi tak aby nie uszkodzić obiektów znajdujących się pod koroną drzewa. Używamy do tego specjalistycznych systemów linowych zaprojektowanych do dużych obciążeni.

11

2. Pielęgnacja drzew

Redukcja korony drzewa – jest to zabieg polegający na zmniejszeniu korony drzewa, w zabiegu tym skracane są zarówno boczne gałęzie jak i czubek drzewa tak aby nadać koronie kształt kulisty lub eliptyczny . Prawidłowo wykonany zabieg zgodnie z polskim prawem dopuszcza zmniejszenie korony drzewa do 25% masy aparatu asymilacyjnego (Ustawa z dnia 18 sierpnia 2011 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz niektórych innych ustaw) Zabieg ten poprawia statykę drzewa, obniża środek ciężkości (zmniejsza się ryzyko wywrócenia się drzewa podczas silnych wiatrów), zwiększa ilość dochodzącego światła do podstawy drzew co ma znaczenie w małych ogrodach, w których mniejsze rośliny (krzewy byliny czy też trawnik) stopniowo wydziela się ze względu na zbyt małe nasłonecznienie.

02 04

Prześwietlenie korony drzewa – jest to zabieg polegający na usunięciu części drobniejszych gałęzi wewnątrz korony w przypadku nadmiernego zagęszczenia (często wykonywany dla takich gatunków o zwartej i gęstej koronie jak lipa, klony, graby, buki). Wykonujemy ten zabieg w trzech stopniach intensywności 10% delikatne prześwietlenie (praktycznie po roku czasu korona się regeneruje do stanu początkowego) 20% umiarkowane prześwietlenie oraz 30% silne prześwietlenie ( w przypadku gdy w ograniczonej przestrzeni – małym ogrodzie nic już nie chce rosnąc z powodu braku światła.

Zakładanie wiązań elastycznych (linowych) typu „Cobra" – jest to zabieg polegający na połączeniu wiązaniem elastycznym dwóch przeciwległych konarów w taki sposób aby uniemożliwić złamanie się gałęzi podczas silnych wiatrów.

05WYCENA GRATIS

Kontakt

  P.H.U. "ADT"

lokalizacjaPacanów 16,
42-140 Panki

telefon+48 696 431 791
+48 507 052 174

 emailadam.dygudaj@interia.pl
 Zobacz na mapie

  NIP 574-198-58-07

Galeria